Hedvika Kubištíková, DiS.

+420 777 903 811
hedvika.kubistikova@seznam.cz

Absolvované kurzy

Sportovní masáž, akreditovaný kurz MŠMT, Zázraky Duše, s.r.o.

Lymfatická masáž dolních končetin a krčních uzlin, vzdělávací zařízení Eva Powadová

Reflexní terapie plosek nohou, škola reflexní terapie Ostrava, lektor Petr Vlček

Kinesiotaping, Shiatsu centrum Ostrava, lektor Daniela Machallová


Popis jednotlivých druhů masáží

Sportovní masáž
Uspořádaný soubor vhodných hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak psychické stránky na podání určitého výkonu. Mají také za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho regeneraci po sportovní aktivitě. Tuto masáž není vhodné provádět bezprostředně po výkonu, nejvhodněji na druhý den po aktivitě.

Klasická relaxační masáž
Při této masáží dochází k uvolnění svalů a spouští se kaskáda biochemických procesů, jejichž výsledkem je snížení citlivosti na vnímání bolesti, zlepšení nálady a celková duševní regenerace. V průběhu masáže je postupně snižována hladina stresových hormonů - noradrenalinu a kortizolu a naopak se zvyšuje produkce prolaktinu. Díky těmto hormonálním změnám dochází k velmi účinné duševní regeneraci a podstatné redukci stresu.

Lymfatická masáž
Velice jemná technika speciálních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfa (míza) je čirá tekutina, která proudí v lymfatických cévách a je odváděna z tkání a pomocí uzlin a čištěna od škodlivých nežádoucích látek. Má vliv na regeneraci organismu, detoxikaci, lymfedémy, otoky, zvýšení imunity, při statické zátěži.

Kontraindikace lymfatické masáže:
• projevy srdečního a ledvinového selhávání, hypertenze, astma
• při akutní bakteriální infekci, virové infekci, plísňové infekci
• nestabilní nádorové onemocnění
• oblast krku nesmí být ošetřena u klientů se zvýšenou funkcí štítné žlázy a srdeční arytmií
• v těhotenství, během menstruace, u zánětlivého onemocnění tlustého střeva
• hnisavé kožní rány
• diabetici - citlivost kůže

Reflexní terapie plosek nohou
Reflexní terapie plosky nohy je stará metoda založená na poznatku, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to cestou nervových propojení. Reflexní terapií dokážeme jednak stimulovat, pokud orgán pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Nevhodné provádět při kožním onemocnění a v těhotenství.